Opatrenia ÚVZ SR_platné od 16.09.2020

Po zasadnutí panedemickej komisie zo dňa 11.09.2020 – informácie ÚVZ SR oficiálne zverejnené  na:

Od stredy 16. 9. sa na celom území Slovenska obmedzí organizácia hromadných podujatí v hoteloch a prevádzkach verejného stravovania s výnimkou svadobných hostín a karov.

·        Predĺži sa povinnosť nosiť rúška na 2. stupni základných škôl a na stredných školách minimálne do konca septembra. Komisia zároveň odporúča, aby rúška nosili v triedach aj žiaci na prvom stupni základnej školy. Pri nosení rúšok v školách budú platiť rovnaké pravidlá ako doteraz. Podrobnosti nájdete tu:

·        Účastníci športových kempov budú musieť mať negatívny test na COVID-19 nie starší ako 96 hodín. Budú musieť byť bez príznakov respiračného ochorenia a budú musieť byť počas trvania kempu v spoločnej izolácii.

·        V okresoch, ktoré majú na COVID semafore oranžovú alebo červenú farbu, pandemická komisia odporúča zaviesť zákaz návštev v zariadeniach sociálnej starostlivosti a neorganizovať rodinné oslavy.

·        Seniorom, chronicky chorým a ďalším rizikovým skupinám obyvateľstva zároveň odporúča, aby sa dali zaočkovať proti chrípke a pneumokokom.

·        Červené okresy: Bratislava 1-5, Nitra, Tvrdošín, Michalovce, Stará Ľubovňa

·        Oranžové okresy: Senec, Pezinok, Malacky, Liptovský Mikuláš, Šaľa, Nové Zámky, Považská Bystrica, Púchov, Prešov, Sabinov, Trenčín, Vranov nad Topľou

·        Zelené okresy: ostatné

Zároveň pandemická komisia navrhne Ústrednému krízovému štábu uzavrieť hranice s Ukrajinou. Taktiež odporúča občanom, aby zvážili nevyhnutnosť cestovania do rizikových regiónov v Rakúsku (Viedeň, Tirolsko, Vorarlberg), ČR (Praha, Stredočeský kraj, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, Královehradecký kraj, Liberecký kraj, Pardubický kraj a Plzenský kraj), Maďarsku (Budapešť, Fejér, Hajdú-Bihar a Pest) a Poľsku (Malopoľské vojvodstvo).

Od 1. októbra pandemická komisia navrhuje:

·        obmedzenie počtu účastníkov svadieb na 30 osôb

·        obmedzenie účastníkov hromadných podujatí v zelených okresoch na 200 v exteriéri a 100 v interiéri

·        v oranžových a červených okresoch na 100 osôb v exteriéri a 50 v interiéri.

(Dátum odstránenia: 31.10.2020 23:59)